Ще підмаренник північний хороший медонос, і цінна лікарська рослина.
Ще підмаренник північний хороший медонос, і цінна лікарська рослина.
Квіточки перстача повністю відкриті бувають тільки у сонячну погоду. Перстач гусячий – цінна лікарська рослина. Серед іншого його широко використовують проти різного виду судом. Насіння перстача часто переноситься гусячими лапками, прилипаючи до них разом із землею. Очевидно тому і у нашій мові, і у німецькій його і назвали перстачем гусячим – Gänsefingerkraut (гусячий палець).
Із 150 існуючих видів козельців в Україні росте 18. Це хороші кормові, лікарські трави і медоноси. Парасольки, завдяки яким поширюється насіння козельця, використовували для набиття подушок і матраців.
Козелець лучний (Tragopogon pratensis) – їстівна рослина. Молоді пагони нагадують за видом і смаком спаржу. Із кореня готують приправи для м’яса і супів. У Турції ця рослина відома як ємлік. Її листя їдять сирими у салаті або вареними.
Близького родича українського козельця – козелець пореєвидний (Tragopogon porrifolius) навіть вирощують промислово. Його корінь – поширена у Європі і Північній Америці овочева культура. За смаком він нагадує острею (устрицю).
Козельці включені до Європейського червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі (1991).
Латинська назва походить від слова «thalos» — зелена гілка і «іcter» – благаючий. Така гілка означала благання про допомогу.
Рутвиця блискуча – кормова рослина для двох видів метеликів, які занесені у Червону книгу Європи. Це метелики Lamprotes c-aureum і Perizoma sagittata. Життя цих метеликів повністю залежить від наявності рутвиці.
Рутвиця хороший медонос. Це також цінна лікувальна рослина. Із неї готують креми, мазі, бальзами.
Рутвиця блискуча занесена до списку охоронюваних рослин Київської і Вінницької областей.