• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com
Історія боротьби за Екопарк Осокорки та озера
Все, що ви хотіли дізнатись про Екопарк Осокорки
2005-2006: Перші спроби забудови озер
Боротьба за великі та красиві, вільні від забудови озера на південних Осокорках розпочалася ще в 2005-2006 роках, коли місцеві мешканці знесли перший паркан, яким забудовник відгородив доступ до озера Небреж. Закриття проходу до озера викликало тоді значне обурення з боку місцевої громади. Паркан поламали та спалили, а забудовник відступив.
2008: Фінансова криза та "пауза" будівництва
Незабаром розпочалася фінансова криза 2008 року та обвал на ринку нерухомості, в результаті чого забудова південних Осокорків була відкладена на невизначений термін. Однак забудовник продовжував готувати підґрунтя для майбутньої масштабної житлової забудови.
2009: Скандальні порушення по виділенню землі під забудову
У 2009-му році за часів мера Черновецького та його одіозної «молодої команди» о третій годині ночі, просто з голосу приймається скандальний «Детальний план території (ДПТ) району Осокорки», який повністю суперечить чинному Генеральному плану міста та дозволяє житлову забудову всієї природохранної території навколо озера Небреж, де згідно Генплану передбачено облаштування великого рекреаційного гідропаркового комплексу.

Читайте більше про ці порушення на сторінці:
Чому забудова незаконна
2015: Початок проєкту Екопарку
У 2015-му році, як тільки в Києві запрацював сервіс електронних петицій, була подана електронна петиція до Київради з вимогою зупинити забудову на озерах південних Осокорків та створити у цій місцевості великий регіональний ландшафтний парк – «Екопарк Осокорки», що дозволить зберегти як озера, так і унікальні заливні луки, розташовані за озерами в південному напрямку. Петиція швидко набрала 11150 голосів при мінімально необхідних 10000.

Читайте більше про петицію:
Петиція №713
2017: Друга спроба незаконної забудови озер
У вересні 2017 року забудовник розпочав незаконні будівельні роботи на берегах озера Небреж. У відповідь активісти ГО «Екопарк Осокорки» почали блокувати спроби забудовника будувати в межах прибережної захисної смуги озера Небреж, що прямо заборонено Водним кодексом України.

Читайте більше про ці порушення на сторінці:
Чому забудова незаконна
2017: Народження ГО "Екопарк Осокорки" та новий етап розвитку проєкту
Не бажаючи миритися зі свавіллям забудовників, активісти об'єдналися та створили Громадську організацію «Екопарк Осокорки», яка за допомогою юристів зібрала відповідний документальний матеріал та подала клопотання в Прокуратуру міста Києва з вимогою зупинити незаконну забудову понад 300 гектарів озер та луків на південних Осокорках.
2017-2021: Активна боротьба проти забудови на юридичному фронті
Зі створенням ГО почалась наступна потужна фаза юридичної боротьби проти забудови. Були створені та направлені серія клопотань в прокуратуру м.Києва, Генеральну прокуратуру України, НАБУ, Київраду, КМДА, інші інстанції, а також ряд позовних заяв в Адміністративний та Верховний суди. Це боротьба щодо скасування дозволів на будівництво біля озер та визнання противоправним і скасування рішення Київської міської ради про затвердження ДПТ (детального плану території) району Осокорки.

Більше про це в розділах "Чому боротьба незаконна" та в наших юридичних документах.
Яка ситуація на сьогодні?
ГО "Екопарк Осокорки" представляє інтереси громади у судах та добивається у судах скасування рішення про затвердження "Детального плану території району Осокорки" (прийнятого з безліччю порушень) та скасування усіх виданих забудовнику дозволів та погоджень, оскільки вони були видані на підставі нікчемних договорів оренди землі та порушень природохоронного законодавства.

ГО "Екопарк Осокорки" веде перемовини з КМДА та депутатами Київської міської ради, щоб скасувати юридично нікчемні договори оренди землі на південних Осокорках. Ми закликаємо, що Київрада повинна повернути громаді міста та Осокорків-Позняків понад 300 гектарів унікальних рекреаційних територій для створення парку та активного відпочинку мешканців Києва на природі.

Команда Екопарку продовжує вдосконалювати концепт парку, шукати партнерів по реалізації проєкту, потенційних меценатів та потужних друзів, які зроблять Екопарк Осокорки реальністю.

Команда парку також активно займається публічною популяризацією проєкту – як створення щорічного Календаря Екопарку, регулярних прибирань озер або створення цього інформаційного сайту проєкту.

Приєднуйтесь до допомоги і ви!

Дізнайтесь, як допомогти.
Екопарк чи забудова?
Допоможіть проєкту стати реальністю