• Phone: (123) 0200 12345
 • ecopark.osokorky@gmail.com

Альбом «Екопарк «Осокорки» – домівка квіткового Києва». Сторінка 2

Підмаренник північний (Galium boreale)

 • Латинська назва походить від грецького слова «Gala» — «молоко» і «boreale» – «північ». Це через те, що квіти і листя підмаренника багаті на сичужні ферменти, він має здатність звертати молоко. Тому підмаренник північний активно використовували голландські фермери для виготовлення своїх сирів.

  Ще підмаренник північний хороший медонос, і цінна лікарська рослина.

Жовтозілля татарське (Senecio tataricus Less)

 • Латинська назва походить від слова senex, тобто старий, маючи на увазі брудно-білий волохатий чубчик, що утворюється , коли квітка відцвітає, і який допомагає у поширенні насіння. За те сиве пасмо жовтозілля і в українській мові іноді називають дідик. А в німецькій мові «Greiskraut», тобто стареча трава.

Осот рожевий польовий (Cirsium arvense L.)

 • Коріння цієї рослини може сягати 5-6 метрів в глибину. Тому агрономи кажуть, що коли осот потрапляє на поле, то без втручання людини за короткий час він здатний витіснити із нього всі культурні рослини, які завжди слабкіші за нього. Цікаво, що у дикій природі ніхто не дасть осотові так розгулятися. Адже тут є чимало інших рослин, загартованих боротьбою за місце під сонцем. І це є свідченням того, що дика природа – це саморегулююча система, баланс у якій порушує лише людина своїм безвідповідальним втручанням.

Перстач гусячий (Potentilla anserina)

 • Ця рослинка дуже цікаво пристосувалася до виживання. Придивіться до її листячка. У посушливий час воно складається і повертається до сонця так, щоб рефлектувати сонячні проміння світлішою стороною і одночасно створювати самому собі затінок.

  Квіточки перстача повністю відкриті бувають тільки у сонячну погоду. Перстач гусячий – цінна лікарська рослина. Серед іншого його широко використовують проти різного виду судом. Насіння перстача часто переноситься гусячими лапками, прилипаючи до них разом із землею. Очевидно тому і у нашій мові, і у німецькій його і назвали перстачем гусячим – Gänsefingerkraut (гусячий палець).

Козельці українські (Tragopogon ucrainicus)

 • Козельці ще називають козлобородниками, очевидно за їхній вершечок, який нагадує козячу борідку.

  Із 150 існуючих видів козельців в Україні росте 18. Це хороші кормові, лікарські трави і медоноси. Парасольки, завдяки яким поширюється насіння козельця, використовували для набиття подушок і матраців.

  Козелець лучний (Tragopogon pratensis) – їстівна рослина. Молоді пагони нагадують за видом і смаком спаржу. Із кореня готують приправи для м’яса і супів. У Турції ця рослина відома як ємлік. Її листя їдять сирими у салаті або вареними.

  Близького родича українського козельця козелець пореєвидний (Tragopogon porrifolius) навіть вирощують промислово. Його корінь – поширена у Європі і Північній Америці овочева культура. За смаком він нагадує острею (устрицю).

  Козельці включені до Європейського червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі (1991).

Рутвиця блискуча (Thalictrum lucidum)

 • У квітки рутвиці немає вінця. Тому чотири пелюстки після розкриття квітки  опадають, і в різні сторони стирчать лише жовтуваті маточки і багаточисленні тичинки. Це робить суцвіття «пухнастим» і створюється враження, ніби на луки спустилися маленькі біло-жовтуваті хмаринки.

  Латинська назва походить від слова «thalos» — зелена гілка і «іcter» – благаючий. Така гілка означала благання про допомогу.

  Рутвиця блискуча – кормова рослина для двох видів метеликів, які занесені у Червону книгу Європи. Це метелики Lamprotes c-aureum і Perizoma sagittata. Життя цих метеликів повністю залежить від наявності рутвиці.

  Рутвиця хороший медонос. Це також цінна лікувальна рослина. Із неї готують креми, мазі, бальзами.

  Рутвиця блискуча занесена до списку охоронюваних рослин Київської і Вінницької областей.