• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com

Альбом «Екопарк «Осокорки» – домівка квіткового Києва». Сторінка 6

Дивина звичайна (Verbascum phlomoídes)

  • Це другий вид дивини, яка росте на наших луках. Вона має всі властивості дивини густоквіткової, тільки квіточки розміщені рідше, і вони більші. Цю дивину так само в народі називають «коров’як».

     

    Дивина скіпетровидна —

    Так зовуть її знавці —

    Неамбітна й незавидна:

    Листя, стебла, корінці…

    Скромноцвітна, непримхлива —

    Й на камінні пророста,

    В розумінні ж справжньодива —

    Справжньодивнозолота!

    Взагалі ж, кажу, в природі

    Стільки різних простодив,

    Що й знайти дивніші — годі,

    Де б не їздив чи ходив.

     

    Іван Низовий

    ​​​Луганськ

Куничник сіруватий (Calamagrostis canescens)

  • Це також куничник. Тільки вже куничник сіруватий (Calamagrostis canescens). Він ніжніший, м’якший, ніж його родич куничник наземний. Росте галявинками. Восени і ранньою зимою куничником сіруватим харчуються зайці.

Золотушник канадський (Solidágo canadénsis)

  • В той час, як на батьківщині у Північній Америці золотушником живляться аж 290 видів комах, у Європі він собіросте-розростається у волю, бо не має природніх ворогів. Тому з Парижу, куди його у далекому 1648 році завезли як декоративну рослину, він поширився майже по всій території материка. Своїми темпами поширення золотушник навіть становить загрозу аборигенним європейським рослинам. Отже його відносять до інвазивних (тобто проблематичних) неофітів.

    Ця рослина, як і все у світі, має і свої хороші сторони: вона добрий медонос, володіє лікувальними властивостями. Ще із неї роблять чудову фарбу від коричневих до жовтих і аж золотих кольорів. Мабуть тому її і назвали «золотушник» J.

Конюшина альпійська (Trifolium alpestre)

  • Ось ця яскрава пані потрапила до нас якимось чином із альпійських луків – Конюшина альпійська (Trifolium alpestre). За останні десятиліття конюшина альпійська суттєво втратила місця проживання.

Льонок звичайний (Linaria vulgaris)

  • Ця маленька квіточка дуже перебірлива пані. Її нижня «губа» сидить та такій «пружинці», яку під силу опустити для збору нектару лише джмелям і іншим великим диким бджолам. Отже, різний дріб’язок комашиного світу льонок просить не турбувати J. Свіжий сік із квіток цієї рослини допомагає заживлювати ранки і позбутися пігментних плям на шкірі.