• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com

Щодо маніпулятивної активності банку-забудовника «Аркада» спрямованої на дискредитацію активістів та прихильників екопарку Осокорки

August 26, 2018

Після численних невдалих спроб розпочати незаконне будівництво житлового масиву «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» банк-забудовник «АРКАДА» останнім часом значно посилив свою активність у напрямку маніпуляції громадською думкою для того щоб якось схилити її на свій бік.

Маніпулятивні дії банку-забудовника «АРКАДА» спрямовані насамперед на дискредитацію ГО «ЕКОПАРК ОСОКОРКИ», активістів та небайдужих киян, які всіляко протидіють незаконній забудові на південних Осокорках та виступають за створення на цій території унікального для міста ландшафтного парку «Екопарк Осокорки».

Зокрема, протягом минулого тижня житлові мікрорайони прилеглі до Екопарку Осокорки за декілька днів були повністю «заліплені» та «закидані» анонімними листівками з відверто брехливим маніпулятивним змістом. Фото даної листівки знаходиться під цим постом.

Отже, нагадаємо та пояснимо позицію активістів та прихильників Екопарку Осокорки з питань, якими банк-забудовник «АРКАДА» намагається маніпулювати найбільше:

1. “Хто має фінансувати створення Екопарку Осокорки?”

Джерелом фінансування створення та обслуговування Екопарку Осокорки має бути виключно бюджет міста Києва. Екопарк Осокорки, як і інші соціальні об’єкти, принципово не може бути прибутковим проектом і економічно не є привабливим для інвестування.

У міському бюджеті на 2018 рік Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виділено понад 1 мільярд гривень. (http://kmr.ligazakon.ua/…/alldocWWW/263C0627F8B52614C225821…)
Саме цей департамент відповідає за зелені та паркові території у місті і очевидно, що у нього є всі необхідні ресурси для створення та обслуговування Екопарку Осокорки відповідно до запропонованої концепції.

Щороку в міському бюджеті закладаються значні витрати на поліпшення старих та створення нових зелених зон і є всі підстави щоб Екопарк Осокорки став однією з них, як це передбачено чинним Генеральним планом міста і є цілком доречним, зважаючи на кількість мешканців, що проживають поряд, та наявний рекреаційний потенціал цієї території.

2. “Створення Екопарку Осокорки передбачає дуже великі витрати”.

Екопарк Осокорки концептуально розділений на дві частини:

– Фронтальна частина, що прилегла до вулиці Колекторної і з двох боків майже повністю охоплює озеро Небреж, має бути упорядкованим міським парком із відповідною інфраструктурою: автостоянками на в’їзді, освітленням, велосипедними та пішохідними доріжками, дитячими та спортивними майданчиками, альтанками, оздобленими пляжами тощо. При цьому втручання в існуючий ландшафт має бути мінімальним. Окрім соціальної функції цей міський парк буде буферною зоною між містом та територією із природоохоронним статусом.

Розбивши створення парку на декілька етапів та років, місто досить легко може реалізувати даний проект. Для прикладу варто загадати парк Наталка біля Дніпра. Раніше це був закинутий та засмічений парк, який свого часу вже встигли віддати під забудову. Однак місто знайшло волю повернути парк громаді та кошти на його облаштування. Наразі це зразкова зелена зона та перлина Оболоні.

– Територія із природоохоронним статусом на південь від озера Небреж. У цій частині Екопарку Осокорки передбачається зовсім мінімальне облаштування. Це здебільшого інформаційні стенди та лавки для відпочинку вздовж популярних пішохідних та велосипедних маршрутів.

3. “Мета активістів Екопарку Осокорки – привести нового інвестора / орендаря замість «АРКАДА» / «КОНТАКТБУДСЕРВІС».”

Договори оренди з ТОВ «КОНТАКТБУДСЕРВІС» мають бути скасованими, земельні ділянки повернені громаді міста та одразу ж переведені в землі рекреаційного призначення для унеможливлення їх забудови у майбутньому. Залучення нового інвестора ніде не передбачається. (Можна говорити лише про меценатів, які будуть готові фінансувати витрати по створенню Екопарку).

4. «Зачем менять инвестора, обещающего сохранить экосистему и благоустроить территорию ПОД КОНТРОЛЕМ ОБЩЕСТВЕННОСТИ, на неизвестно кого и с неизвестно какими целями»?

На цю багатоскладову маніпуляцію найкраще відповість фрагмент Детального плану території району Осокорки (https://kga.gov.ua/…/1196-detalnij-plan-teritoriji-rajonu-o…), який був розроблений на замовлення орендаря земельних ділянок ТОВ «КОНТАКТБУДСЕРВІС» (а фактично – банку-забудовника «АРКАДА»). Ділянки 1 та 2 – це житловий масив «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», про свої інші ділянки (3, 4, 5, 6) банк-забудовник «АРКАДА» воліє не згадувати.

5. “Четверо із восьми засновників ГО «ЕКОПАРК ОСОКОРКИ» не народились та не зареєстровані у місті Києві, не мають власного житла та своєю активністю намагаються вирішити «квартирне питання».”

Дана маніпуляція по суті є ксенофобською та апелює до відверто «дешевих» негативних емоцій людей. По-перше, переважна більшість мешканців Києва тут не народились або ж є киянами у першому поколінні. По-друге, реєстрація за місцем проживання є пережитком радянського минулого і на сьогоднішній день носить формальний характер. По-третє, діяльність активістів та прихильників Екопарку Осокорки ґрунтується виключно на їхній громадянській позиції і ні про які корисливі інтереси не може бути й мови.

Банк-забудовник «АРКАДА» наразі має єдину стратегічну мету – якнайшвидше розпочати незаконну забудову території на південь від вулиці Колекторної, яка у далекому 2005 році була отримана корупційним шляхом всупереч чинному Генеральному плану міста. Для досягнення цієї мети банк-забудовник «АРКАДА» готовий використовувати будь-які брудні методи, як-от банди найманців-«тітушок», розповсюдження анонімних листівок з брехливим маніпулятивним змістом, залучення провокаторів та продажних журналістів, тролінг у соціальній мережі Facebook тощо.

В поточних умовах не перестанемо повторювати безліч разів, що лише свідома та згуртована численна громада може завадити реалізації абсолютно незаконних, аморальних та асоціальних планів банку-забудовника «АРКАДА» щодо знищення безцінної для міста екосистеми Осокорківських озер. Правда та здоровий глузд на нашому боці, а тому боротьба триватиме до повної перемоги.