🐦 РИБАЛОЧКА (Лат.: Alcedo Atthis, англ.: Kingfisher) – один з найяскравіших птахів України. Блискуче темно-синє оперення його верхньої частини тіла контрастує з рудою нижньою частиною і помітне здалеку.
Рибалочка має чимало синонімів — водомороз, плавневий дятел, іванок.
🌎Вид поширений в Євразії та північному сході Африки. В Україні гніздиться майже по всій території. Місцем проживання є річки, струмки, озера чи ставки з чистою водою й піщаними або глинистими крутими берегами.
Життя рибалочки пов’язане з трьома природними середовищами: проводячи значну частину часу в повітрі, їжу він здобуває у воді, харчуючись дрібною рибкою, а нащадків виводить в землі, де викопує горизонтальні нори завдовжки до 1 метра. 🌾Всі ці сприятливі умови птах знайшов на берегах осокорківських озер.
💧За присутністю рибалочки можна судити про стан води – він оселяється винятково неподалік чистих водойм.
🐟 Головна умова вибору домівки — це досить дрібної риби розміром до 10 см.
Рибалочка вважається одним з кращих птахів-рибалок. Він може пірнати з розкритими крилами, миттєво хапати маленьку рибку і стрімко вилітати з води разом зі здобиччю.
Ці птахи одинаки, кожен живе окремо на своїй ділянці берега відстанню в кілометр. Якщо на вподобаній птахом ділянці з’явиться чужинець, поєдинку між ними не оминути.
❤️Рибалочки моногамні, хоча трапляється, коли один самець має декілька самиць.
Створенню пари передують шлюбні ігри, коли птахи гучно переслідують один одного. Якщо самка висловить готовність залишитися зі своїм обранцем, той негайно починає будувати гніздо. На цю нелегку роботу пара рибалочок витрачає 7-12 днів, і тільки по завершенні будівництва партнери спаровуються, причому кавалер підносить подрузі рибку в якості весільного подарунка.
🐣 За один рік пара рибалочок робить два, а іноді й три виводки. Висиджують і годують пташенят обидва батьки. Через 3-4 тижні юні рибалочки покидають нірку і всідаються на найближчій гілці, де дорослі птахи ще пару тижнів їх підгодовують.
🔥 Загрози для птаха:
▪️ заковування берегів річок і водойм в бетон;
▪️ знищення рослинності на берегах;
▪️ забруднення та засмічення водойм.
Вид знаходиться під захистом:
📕 Бернської конвенції: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_032
📕 Директиви Європейського союзу охорони диких птахів: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_001-09
📜Цікаву авторську розповідь від Liudmyla Paetsch про рибалочку читайте за посиланням:
https://www.facebook.com/ecoparkosokorky/posts/1443451042520909
📸 Велика подяка за матеріал до відео фотографам: Александр Лазаренко, Igor Chervonenko, Oleg Rozhko, Yuriy Nechiporenko.
📃 Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Рибалочка_блакитний
https://voices-of-the-birds.blogspot.com/2019/06/Rybalochka.html
http://pernatidruzi.org.ua/barvystyi_rybalochka.html
http://pernatidruzi.org.ua/rybalochka_alcedo_atthis.html
—
Оригінал посту – https://www.facebook.com/ecoparkosokorky/posts/1454611698071510