• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com

Альбом «Екопарк «Осокорки» – домівка квіткового Києва». Сторінка 10

Авран лікарський (Gratiola officinalis)

  • «Трава Божої милості» – Gottes-Gnadenkrautназивають цю на перший погляд невиразну квіточку німці. А у нас їй народна назва бождерево і Божа благодать. І є за що! J Авран застосовують при лікуванні хвороб серця і жіночих хвороб. Але із ним треба бути дуже обережним, бо він токсичний. Може навіть отруїти тварин, які поїдять сіна з домішками аврану.


Деревій звичайний (Achillea millefolium)

  • Грецька назва Achillea походить від легенди, що Ахілес першим використав цю рослину для лікування ран. А українська назва вочевидь вказує на те, що у цій рослині багато дубильних речовин. Росте деревій цікаво – «відьминими кільцями». Материнська рослина дає молоді пагони від свого широкого радіального коріння. Після того, як материнська рослина в центрі відмирає, залишаються молоді рослини, які і утворюють ці кільця.

     

    Дере очі сивий Вій**,

    Бо недобачає,

    Як цвіте межи дерев

    Деревій звичайний.

    А звичайний деревій

    Дуже поетичний,

    А крім того — визначний

    Зцілювач медичний.

    Він у Сватовім росте,

    В Ніжині й Зінькові,

    Красним словом прописавсь

    В українській мові!

     

    Іван Низовий

    ​​​Луганськ

Деревій цілолистий (Achillea ptarmica)

  • Його ще називають деревій-чихавка. Цінна лікарська рослина. Серед іншого цей вид деревію часто використовували у лікуванні туберкульозу легень. Звідси і назва «чихавка». Також це гарна декоративна рослина.

    Деревій цілолистий (чихавка) – ліворуч – схожий на деревій звичайний – праворуч. Але,як видно на цій світлині, цілолистий – потужніша рослина, має інше листя і більші квітки.

Горошок болотяний(Lathyrus palustris)

  • Називають ще чина болотяна. Яких тільки горошків немає на наших луках! До речі, помилково плід гороху ми називаємо стручком. Правильно казати «біб гороху». «У чому ж відмінність боба від стручка?», – запитаєте Ви. Незважаючи на зовнішню подібність, внутрішня будова цих плодів різна. У бобів насіння кріпляться по черевному шву, а у стручка – на перегородках, що розділяють його на камери.

    Боб сформувався з зав’язі з одного плодолистка, стручок – з пари плодолистків.

    При дозріванні, підсохлий біб відкривається вгорі, а стручок – знизу вгору.

    Насіння бобів є популярним продуктом харчування, а насіння стручків у більшості випадків служать для розмноження, в рідкісних випадках їх використовують як лікарську сировину або пряність. Таким чином квасоля, горох, соя, сочевиця, акація мають біб. А капуста, редька, редиска, суріпка, левкой тощо мають стручки.

     

Конюшина польова (Trifolium arvense)

  • Легко здогадатися, чому в народі її ще називають котики, а німці називають Hasen-Klee – заяча конюшина. Але окрім того, що голівки цієї конюшини мають вигляд пухнастих зайчиків, така назва у німців вказує на те, що ця трава годиться хіба що для зайців, а для годівлі свійських тварин не підходить. І дійсно, коровам зовсім не до смаку жорсткі і гіркі стебла польової конюшини. Зате вона дуже приваблива у сухих букетиках J.