• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com

Скарга в прокуратуру

July 12, 2023

Друзі, відстоїмо справедливість разом! Є факти перевищення повноважень Київрадою. Змінивши цільове призначення земельної ділянки- в угоду забудовнику, було передано наше улюблене озеро Небреж.

По факту порушень громадськість подала скаргу в прокуратуру. Прокуратура почала працювати, почали знаходитись цікаві подробиці. І на момент, коли вони мали бути оприлюднені- з гори надійшов наказ- передати справу сумнівному прокурору.

Ми розуміємо що таким чином справу зливають і просимо громадськість знову долучитись до нашого звернення з вимогою розібратись, хто і на якій підставі тисне на слідство, допомагаючи забудовнику.

Віримо, що в прокуратурі є чесні люди, які також хочуть справедливості.
Просимо долучитись і підписати наше колективне звернення у Гугл Док! 💚
——————-
ГО Екопарк Осокорки просить Офіс Генерального прокурора надати публічний звіт щодо розгляду питання забудови озера Небреж.

За матеріалами незалежних журналістських розслідувань щодо засипання озера Небреж, у лютому 2022 року до Офісу генерального прокурора було направлено звернення з вимогою вжиття невідкладних заходів реагування. Зокрема, встановлено, що Київська міська рада, приймаючи рішення про передачу земельних ділянок та визначення їх цільового призначення при забудові житлового масиву Осокорки-центральні, перевищила визначені законом повноваження.
Зокрема, територія озера Небреж, відповідно до рішення міськради була визначена як “територія житлової та громадської забудови”. Тобто, міська рада своїм рішення фактично перетворила озеро на квадратні метри майбутнього житла!

За результатами розгляду відповідні звернення журналістів були направлені до Київської міської прокуратури, яка не вжила належних заходів реагування. А за фактом формальної перевірки обставин справи – заявникам була надана відписка про відсутність порушених прав та законних інтересів.

У зв’язку з чим 28 червня була подана вже колективна скарга громадських організацій «Екозагін», «Зелена Хвилина» та «Екопарк Осокорки», за вихідним № 06/28/c, яка була задоволена. Справа взята на розгляд відділу представництва інтересів держави Офісу генерального прокурора.
Відповідно до ст. 34 Конституції України кожен громадянин має право на вільний доступ до інформації. Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 року № 2939-VI забезпечує це право шляхом надання інформації розпорядником за запитами фізичних та юридичних осіб, об’єднань громадян.

Керуючись статтями 1, 3, 4, 5, 13, 14, 19 Закон України «Про доступ до публічної інформації»,
У зв’язку з перебування справи Екопарку Осокорки на розгляді Офісу генерального прокурора протягом більше одного року, значний громадський інтерес до розгляду справи, а також відновлення незаконного будівництво і можливого, в зв’язку з цим, тиску забудовника на органи прокуратури,

ПРОСИМО:

1) Надати інформацію про стан розгляду колективної скарги громадських організацій «Екозагін», «Зелена Хвилина» та «Екопарк Осокорки», від 28.06.2022 р. за вихідним № 06/28/c, Офісом Генерального прокурора;

2) означити всі вжиті заходи реагування, у рамках розгляду справи, згідно Закону України “Про прокуратуру” та підстави до припинення процесуального розгляду справи, збору доказів, встановлення обставин справи, підготовки обвинувального акту або звернення до суду в порядку представництва.

Ось тут можна підписати це звернення:
https://docs.google.com/document/d/1ZyzTkjov5KeFTQMl4HYOE-FIh-xjhN41pKmhNHMRvok/edit?fbclid=IwAR2lJAX1GA8DzT_Lu_lRiagSUrJudlFw9WuVXPG1BA91k0uUU5OpQOqB_2g


Оригінал новини на нашій Facebook сторінці 
https://www.facebook.com/ValuesOverCoins/posts/pfbid02Qip68ZpGUb9m7Nf4PkGDtdZWdHDi75KD26Tc5w87h7iG5JraqNJc1CydmNbSVmq2l