• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com

Подано позовну заяву в Окружний Адміністративний суд міста Києва про визнання протиправним та скасування рішення Київської міської ради від 27 листопада 2009 р. №695/2764 «Про затвердження детального плану території району Осокорки у Дарницькому адміністративному районі м. Києва»

October 25, 2018

ГО «ЕКОПАРК ОСОКОРКИ» продовжує відстоювати інтереси киян у частині недопущення варварської забудови дуже популярної рекреаційної місцевості на південних Осокорках та створення великого ландшафтного природного парку на південь від вулиці Колекторної.

Черговий важливий крок у напрямку відновлення законності стосується такого ганебного та, на жаль, дуже поширеного для нашого міста явища як затвердження Київською міською радою детального плану території (ДПТ) забудови, що прямо суперечить чинному Генеральному плану міста.

Саме через механізм детального плану території забудовники у тісній співпраці з корумпованими чиновниками місцевої влади умовно легалізують будівлі, які не повинні споруджуватись у місті згідно Генерального плану, а також будівельних норм, стандартів і правил.

Детальний план території – це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території. Забудовник не може отримати земельну ділянку для будівництва, поки для цієї території не розроблять детальний план території.

Міністерство регіонального розвитку та будівництва у листі від 01.09.2016 №7/14-10899 роз’яснило, що містобудівне законодавство передбачає субординацію різних видів містобудівної документації та взаємне узгодження їх проектних рішень, а тому проектні рішення детального плану території в межах населеного пункту не можуть суперечити генеральному плану цього населеного пункту.

Відповідно до чинного Генерального плану міста Києва до 2020 року в частині «Озеленені та рекреаційні зони» на території між озерами Небреж, Тягле, Мартишів передбачено створення великої паркової зони загального користування.

Очевидна невідповідність ДПТ Осокорки Генеральному плану є підставою стверджувати, що при прийнятті оскаржуваного рішення Київською міською радою було порушено статті 1, 10, 12, 13 Закону України «Про планування і забудову територій», пункти 2.3.10, 2.3.15 Правил забудови міста Києва, затверджених рішенням Київради від 27.01.05 №11/2587, пункт 4 рішення Київської міської ради від 15.04.2004 №158/1368 «Про затвердження Програми розроблення містобудівної документації в м. Києві на період 2004-2006 рр».

Також яскравим підтвердженням лобіювання київськими чиновниками незаконних інтересів забудовника південних Осокорків є стенограма пленарного засідання Київради від 26.11.2009, у якій зафіксовано, що оскаржуване рішення прийняте о 02-47 ночі, доповіді з цього питання порядку денного не було, а проект рішення приймався без обговорення. Самого проекту рішення присутні депутати не бачили, їм його не роздали і його вони не вивчали.

Змістовно вивчивши усі аспекти містобудівного законодавства, ГО «ЕКОПАРК ОСОКОРКИ» має усі підстави вважати, що ця судова справа обов’язково буде виграна.

Банк-забудовник «АРКАДА» зі свого боку також чудово знає про незаконність прийнятого ДПТ Осокорки та цілком усвідомлює наслідки скасування у судовому порядку відповідного рішення Київради на будь-якому етапі будівництва. Та незважаючи на це, банк-забудовник «АРКАДА» все одно намагається продавати квартири в житловому масиві «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», наражаючи інвесторів на небезпеку втрати ними вкладених коштів. Очевидно, що така стратегія спрямована на свідоме використання інвесторів в якості «живого щита» для просування своїх інтересів у частині незаконної житлової забудови південних Осокорків.

Номер справи – 826/16737/18. Самостійно відслідкувати стадію розгляду справи можна за посиланням: https://court.gov.ua/fair/.

 

Посилання на позовну заяву.