• Phone: (123) 0200 12345
  • ecopark.osokorky@gmail.com

Відповіді на поширені запитання

Нам доволі часто доводиться відповідати на типові запитання, що надходять від різних людей, та на питання, які підняті в брехливих листівках-анонімках, які розповсюджує Аркада на Осокорках-Позняках. Відповіді на них переважно можна знайти в розділах сайту, однак деякі наведені нижче.

1.  Чому активісти виступають проти будівництва підстанції?
Ми не виступаємо проти будівництва підстанції, оскільки розуміємо, що такий інфраструктурний об’єкт необхідний для якісного забезпечення потреб району в електроенергії. Ми лише вимагаємо перенести підстанцію далі від озера Небреж для дотримання норм Водного кодексу України, згідно з яким прибережна захисна смуга для озера Небреж становить 100 метрів. Поруч з озером є вільна земля в комунальній власності, на якій можна розташувати цю підстанцію.

2. Зараз навколо озера Небреж хащі, захаращені сміттям. «Аркада» розпочне житлове будівництво та наведе там лад.
По-перше, якщо «Аркада» і має на меті якось облагородити береги озера Небреж, то чекати цього, враховуючи масштаби та темпи житлової забудови, доведеться невизначений термін. По-друге, проект «Аркади» не передбачає повноцінного парку навколо озера Небреж, і вільними від забудови залишаться лише вузькі смуги навколо озера. По-третє, після урбанізації озеро Небреж назавжди втратить свій рекреаційний потенціал, зокрема вода в ньому вже ніколи не буде такою чистою як зараз і купатися там стане неможливо. Озера Вирлиця, Сонячне, Лебедине, Срібний кіл – яскраві приклади щодо наслідків подібної урбанізації.

3. Київ – це мегаполіс. Місто має розвиватися і забудова південних Осокорків неминуча.
Звісно, можна орієнтуватися на Бангкок або Шанхай. Але все ж таки краще брати приклад з європейських міст, розвиток яких базується на створенні комфортних та гармонійних умов життя для мешканців, а не на задоволенні інтересів забудовників та корумпованих посадовців місцевої влади. Безперечно, у Києві необхідно будувати нові житлові будинки, але при цьому не знищувати такі вкрай необхідні для мешканців міста зелені зони. У місті Києві є величезний потенціал щодо житлового будівництва і без руйнації зелених рекреаційних зон.

4. Вулиця Центральна на Осокорках (дачах) вже давно не справляється із автотранспортним навантаженням. Села Гнідин, Вишеньки та Осокорки (дачі) за шлюзами чекають на нову дорогу до метро Позняки.
Згідно діючого Генплану міста така дорога запроектована до метро Харківська вздовж озера Вирлиця. Такий варіант гармонійно поєднується з проектом Екопарку Осокорки.

5. Хто буде реалізовувати проект Екопарку?
Проект має реалізовуватись місцевою владою. В цьому мають приймати участь Київпроект, департамент містобудування та архітектури КМДА, департамент благоустрою КМДА, інші муніципальні установи та організації.

Джерелом фінансування створення та обслуговування Екопарку Осокорки має бути виключно бюджет міста Києва. Екопарк Осокорки, як і інші соціальні об’єкти, принципово не може бути прибутковим проектом і економічно не є привабливим для інвестування. При цьому для реалізації благоустрою окремих ділянок Екопарку цілком реально залучити меценатів, як це робиться в інших парках міста.

У міському бюджеті на 2018 рік Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виділено понад 1 мільярд гривень. (http://kmr.ligazakon.ua/…/alldocWWW/263C0627F8B52614C225821…)
Саме цей департамент відповідає за зелені та паркові території у місті і очевидно, що у нього є всі необхідні ресурси для створення та обслуговування Екопарку Осокорки відповідно до запропонованої концепції.

Щороку в міському бюджеті закладаються значні витрати на поліпшення старих та створення нових зелених зон і є всі підстави щоб Екопарк Осокорки став однією з них, як це передбачено чинним Генеральним планом міста і є цілком доречним, зважаючи на кількість мешканців, що проживають поряд, та наявний рекреаційний потенціал цієї території.

6. Створення Екопарку Осокорки передбачає дуже великі витрати

Екопарк Осокорки концептуально розділений на дві частини:

Фронтальна частина, що прилегла до вулиці Колекторної і з двох боків майже повністю охоплює озеро Небреж, має бути упорядкованим міським парком із відповідною інфраструктурою: автостоянками на в’їзді, освітленням, велосипедними та пішохідними доріжками, дитячими та спортивними майданчиками, альтанками, оздобленими пляжами тощо. При цьому втручання в існуючий ландшафт має бути мінімальним. Окрім соціальної функції цей міський парк буде буферною зоною між містом та територією із природоохоронним статусом.

Розбивши створення парку на декілька етапів та років, місто досить легко може реалізувати даний проект. Для прикладу варто загадати парк Наталка біля Дніпра. Раніше це був закинутий та засмічений парк, який свого часу вже встигли віддати під забудову. Однак місто знайшло волю повернути парк громаді та кошти на його облаштування. Наразі це зразкова зелена зона та перлина Оболоні.

Територія із природоохоронним статусом на південь від озера Небреж. У цій частині Екопарку Осокорки передбачається зовсім мінімальне облаштування. Це здебільшого інформаційні стенди та лавки для відпочинку вздовж популярних пішохідних та велосипедних маршрутів.

7. Мета активістів Екопарку Осокорки – привести нового інвестора / орендаря замість «АРКАДА» / «КОНТАКТБУДСЕРВІС»

Договори оренди з ТОВ «КОНТАКТБУДСЕРВІС» мають бути скасованими, земельні ділянки повернені громаді міста та одразу ж переведені в землі рекреаційного призначення для унеможливлення їх забудови у майбутньому. Залучення нового інвестора ніде не передбачається. (Можна говорити лише про меценатів, які будуть готові фінансувати витрати по створенню Екопарку).

8. Зачем менять инвестора, обещающего сохранить экосистему и благоустроить территорию ПОД КОНТРОЛЕМ ОБЩЕСТВЕННОСТИ, на неизвестно кого и с неизвестно какими целями?

На цю багатоскладову маніпуляцію найкраще відповість фрагмент Детального плану території району Осокорки (https://kga.gov.ua/…/1196-detalnij-plan-teritoriji-rajonu-o…), який був розроблений на замовлення орендаря земельних ділянок ТОВ «КОНТАКТБУДСЕРВІС» (а фактично – банку-забудовника «АРКАДА»). Ділянки 1 та 2 – це житловий масив «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», про свої інші ділянки (3, 4, 5, 6) банк-забудовник «АРКАДА» воліє не згадувати.

9.  Ви – професійні активісти-шахраї, ваша ціль – отримання матеріальної винагороди від забудовника.
На жаль, блокування будівництва досить часто є таким собі шахрайським бізнесом. Після отримання відкупного від забудовника активісти зникають. Таке ганебне явище не є секретом для киян.

Але так далеко не завжди. Наші наміри щирі та безкорисливі, а діяльність є максимально відкритою.  Для більшості з нас боротьба за створення Екопару Осокорки є першим досвідом подібної громадської активності. До дій нас спонукає глибоке усвідомлення надзвичайно згубних наслідків житлового будівництва на південних Осокорках як для Дарницького району, де ми всі мешкаємо, так і для міста Києва загалом.

10.  «Аркада» (точніше пов’язані із нею структури) вже витратили значні кошти на підготовку до житлової забудови. Хто буде компенсувати збитки забудовнику?
Було б справедливо, якби місто знайшло компроміс із забудовником і, наприклад, виділило йому інші земельні ділянки під забудову замість тих, де буде парк. Громада підтримала б таке рішення місцевої влади.